furtka pokory

Seminarium Odnowy Więzi Małżeńskiej
Furtka pokory

Start: 22.04.2021 (czwartek),
godz.: 19:45

spotkanie otwarte - bezpłatne

Kolejne spotkania:
płatne
29.04 (czwartek) godz. 19:45
06.05 (czwartek) godz. 19:45
13.05 (czwartek) godz. 19:45
20.05 (czwartek) godz. 19:45
27.05 (czwartek) godz. 19:45
31.05 (poniedziałek) godz. 19:45
10.06 (czwartek) godz. 19:45
17.06 (czwartek) godz. 19:45

Seminarium Odnowy Więzi Małżeńskiej
Furtka pokory

Święty Jan Paweł II zostawił nam wspaniały dar w postaci katechez o małżeństwie. Postanowiliśmy ten dar "rozpakować" i odsłonić jego piękno oraz głębię. "Teologia Ciała", bo tak potocznie nazwano te katechezy, pomaga odkryć na nowo wartość osoby, godność ciała oraz wzajemne nim obdarowanie, czyli "oblubieńczy sens ciała". Jest propozycją uzdrawiającego spojrzenia na ludzką seksualność.  Na tych treściach bazują nasze spotkania. Małżeństwa, które brały w nich udział mówią: "to działa".

"Myślę, że dopóki nie uwzględnimy metafory Oblubienicy i Oblubieńca, nie zrozumiemy istoty wiary" - mawiał ks. Tischner. To "wiara mówi prawdę w sprawie miłości".

furtka pokory

Dla kogo?

Kurs jest adresowany do małżeństw, które pragną pogłębić swoją wzajemną relację oraz spojrzeć na życie małżeńskie oczami wiary.

Przebieg kursu

Każde spotkanie trwa ok. 3 h i podzielone jest na 2 części.

Część I:
1. Konferencja głoszona przez kapłana.
2. Świadectwo małżonków.
3. Spotkanie w małej grupie.
4. Zadanie w parze małżeńskiej.
5. Modlitwa wieńcząca spotkanie.

Część II - przeżywana jako zadanie domowe /notatnik duchowy/:
- małżeńskie spotkanie ze Słowem,
- wspólne zadanie,
- modlitwa osobista,
- małżeńska "10-tka".

Prowadzący:

ks. dr Tomasz Jaklewicz

ks. dr Tomasz JaklewiczWieloletni dziennikarz "Gościa Niedzielnego", rekolekcjonista, autor książek, obecnie proboszcz parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, opiekun duchowy wspólnoty "Obdarowani", współtwórca SOWM.

 

Renata i Marek Makowscy

Renata i Marek Makowscy30 lat stażu małżeńskiego, troje dzieci. Wspólna pasja to Teologia Ciała Jana Pawła II, rodzinne muzykowanie. Jak spędzamy czas wolny? Czas wolny spędzamy pracowicie:-) Gdy uda się nieco odpocząć, cieszymy się pięknem przyrody i ciszą w ukrytych, cudownych zakątkach, gdzie cywilizacja skręciła w przeciwną stronę. W gronie przyjaciół, z zachwytem wdychamy zapach Miłości.

małżeństwa Diakonii Obdarowanych

Renata i Marek Makowscy

Organizacja kursu

Zapisz się:

 

Chcesz wziąć udział w płatnej części kursu?


Opłać swój udział wybierając jedną z poniższych cegiełek:

Cegiełka jest formą wsparcia stowarzyszenia Familiaris Consortio oraz służy pokryciu kosztów realizacji kursu. Wybierz taką, na którą pozwalają Twoje warunki finansowe. Dziękujemy!

Osoby, które opłacą udział w kursie, link do kolejnych spotkań otrzymają 29 kwietnia.

 

50zł 100zł 150zł 250zł 250zł

 

Problem z formularzem zapisów? Masz pytania?

Napisz na adres: warsztaty@uslyszecslowo.pl

Organizatorzy:

organizatorzy

Wesprzyj nas:

Jeśli nasza działalność jest w Twojej ocenie wartościowa, lub po prostu chesz nam pomóc finansowo, możesz wesprzeć to dzieło wpłacając ofiarę na konto:
46 1750 0012 0000 0000 3367 0109
tytułem: Furtka Pokory

Stowarzyszenie Rozwoju Rodziny Familiaris Consortio
ul. Gimnazjalna 24
41-940 Piekary Śląskie

Członkom Stowarzyszenie Rozwoju Rodziny „Familiaris Consortio” przyświeca misja wsparcia rodzin w ich rozwoju i budowaniu relacji pomiędzy jej członkami oraz z otaczającym ją światem. Warsztaty i wyjazdy integracyjne są miejscem gdzie odkrywamy wartości, które drzemią w rodzinie. Ogólnopolski projekt NIEZŁOMNY24 (www.niezlomny24.pl) jest sztandarowym dziełem Stowarzyszenia „Ekstremalny Męski Weekend” „Niezłomny Ojciec”, równocześnie Stowarzyszenie realizuje webinary i warsztaty dla całych rodzin, mam i ojców: „Mój skarb”, „Adwentowe wyzwanie. (NIE)ZŁOMNY KRÓL”, „Droga macierzyństwa – wypełnij ją światłem. Adwentowe warsztaty internetowe dla mam”.

Jeśli Tobie również zależy na rodzinie i na dobrych w niej relacjach prosimy wspomóż nasze działania finasowo, za co z góry Tobie dzikujemy w imieniu własnym i ojców, matek i dzieci którzy będą korzystali w przyszłości z naszych warsztatów, wyjazdów i rekolekcji. Niech dobry Pan Tobie i Twojej rodzinie Blogosławi!!!